Mensen vroegen: Waarom ga je geen boek schrijven?
Waarom word je geen consultant? Maar wij wilden niet met een boek in ons achterhoofd bij zo’n bedrijf langs, we wilden komen omdat we nieuwsgierig waren en gefrustreerd met ons oude werk.
Als je allemaal de verantwoordelijkheid deelt en geen manager hebt om je achter te verschuilen als iets misgaat, dan heb je er veel meer belang bij om je werk goed te doen.
Dan vertellen we wat we geleerd hebben en hoe ze dat stap voor stap zelf kunnen toepassen. Soms willen ze het vertrouwen onder werknemers opkrikken, of de transparantie vergroten. Maar we gaan pas met een bedrijf aan de slag als meer dan driekwart van de medewerkers in een anonieme enquête zegt met ons te willen werken.
Aldus Pim de Morree en Joost Minnaar in een Trouw artikel over hoe ze als Corporate Rebels de revolutie van een hiërarchische ontransparante organisatie, naar een gelijkwaardige inspirerende werkomgeving, een zetje geven door de goede voorbeelden met de wereld te delen. In de 21e eeuw komt het accent steeds meer op tuinieren en aanzienlijk minder op schaken.